קורס ציור

קורס ציור מיועד לתלמידים שסיימו את קורס המבוא או כאלה שלמדו ציור במסגרות אחרות ורוצים ללמוד את השיטות המיוחדות שנלמדות באקדמיה לציור פיגורטיבי.

קורס ציור בצבעי שמן נבנה על היסודות של קורס המבוא ומטרתו להרחיב ולהעמיק את ההבנה והיכולות של התלמיד בבואו לצייר בצבעי שמן.

הקורס עצמו נמשך על פני שנתיים ימים ומתחלק  לארבעה פרקים.  הראשון ללימוד רישום גוף האדם, השני שימוש בפאלטה מוגבלת לגוונים מעטים, הפרק השלישי בהרחבת מגוון הצבעים על הפאלטה, הרביעי והאחרון  בהתנסויות ציוריות במגוון נושאים כאשר שיאו יהיה בעבודת גמר.

החלק הראשון של הקורס  מתמקד ברישום גוף האדם באמצעים שונים כמו פחם, עיפרון, גירים וכד. בחלק זה ישולבו שיעורי אנטומיה של גוף האדם עם דגש על השרירים הבולטים במצבי תנועה  של הגוף .

החלק השני מתרכז באפשרויות הרבות של עבודה עם פאלטה מוגבלת, קרי: שחור- לבן, כחול-חום לבן, חום צהוב לבן וכן פאלטה מתה “dead palette”.

דגש יושם על ההבנה הטונאלית והחשיבות הרבה ביצירת מעברים של אור לצל וחזרה, כמרכיב מרכזי ביצירת אשליית העומק.

בשלב זה נושאי הציור יהיו טבע דומם, יציקות גבס וכן מודלים חיים.

החלק השלישי של הקורס מתרכז בהרחבת קשת הצבעים על הפאלטה, העמקה תיאורטית ומעשית בגלגל הצבעים ובאפשרויות הבלתי נגמרות של ערבובי הצבע על הפאלטה על מנת לייצר הרמוניות מגוונות על בד הציור.

הנושאים יהיו טבע דומם, ציור מודל וציור בנוף כמכשיר להעמקת ההבנה של הצבע ביקום. בחלק זה יהיה על כל תלמיד להעתיק יצירת מופת של אמן קלאסי ולהגיש עבודה כתובה על אמן זה.

החלק הרביעי והאחרון מתמקד בעבודה לאורך זמן מול המודל, לימוד והעמקה בקומפוזיציה המעשית והתיאורטית כאשר פרויקט הסיום הוא עבודה של התלמיד על נושא לפי בחירתו עם ביקורת ולווי צמוד של האקדמיה.