האקדמיה לציור פיגורטיבי הוקמה על מנת להעניק את הכלים הדרושים ליצירת ציור בסגנון הריאליסטי.

האקדמיה מאפשרת להגיע לרמה הטכנית הגבוהה ביותר בסגנון זה. הפילוסופיה המנחה רואה חשיבות עליונה בהתבוננות ישירה בטבע ובתיאורו בציור. תוכנית הלימודים בנויה בשלבים על פי התפיסה הקלאסית, שבה מתקדם התלמיד מרישום של חפצים גיאומטריים אל רישומים של יציקות גבס, העתקות רישומים קלאסיים של אמני מופת, רישום וציור פורטרטים ומודל עירום, שמשלים את תהליך הלמידה.

התרגילים נבנים אחד בעקבות הקודם לו ומטרתם להגיע לציור שמדמה את המציאות. תשומת הלב נתונה ללימוד והבנה את השלבים החיוניים: מרישום סקיצה מהירה ועד לציור גמור. הסטודיו מאורגן באופן שבו כל תלמיד מקבל מקום עבודה נוח וניתנת לו תשומת לב , הנחיה וביקורת להמשך עבודתו. במהלך הלימודים מתקיימות תערוכות, הרצאות וביקורים בגלריות ומוזיאונים להשלמת הלמידה.

האקדמיה לציור פיגורטיבי פועלת בקיבוץ הגושרים שבגליל העליון. זהו הלב האמיתי של הגליל: על הדרך בין קרית שמונה אל החרמון בחלקו הצפוני של עמק החולה, צופה אל החרמון ממזרח והרי נפתלי במערב. בבוקר שמש כחולה מפזרת את ערפילי הבוקר מעל השדות והדשאים, ובערב שוקעת הכתומה מעל הרי נפתלי וצובעת את השמיים והעמק בשלל גוונים חמים.